... aneb výstavní výlet v duchu říkanky "prší prší, jen se leje" usmev usmev

Nevím, co nás to před časem popadlo ... jestli nás začaly svrbět toulavé boty, či zda jsme měli jen nějaké roupy ... každopádně nás posedla smělá myšlenka, že bychom si mohli po čase naplánovat opět nějaký ten větší výstavní výlet mrk Světová výstava se letos konala v chorvatském Zagrebu a tu evropskou umístilo FCI překvapivě nedaleko od této světovky, konkrétně do slovinského města Celje. WDS jsme odpískali, nehodila se nám termínově ani jinak, zato s EDS to postupně začalo vypadat slibněji, A když se nakonec ukázalo, že ve Slovinsku proběhne v ten čas i WUT světová výstava jezevčíků 2024, rozhodli jsme se, že to zkusíme ... však o nic nejde a podíváme se zase po čase do světa usmev Evropská výstavo Celje 2024 těš se !!! smich
Následovat muselo zcela logicky rozhodnutí , koho z té naší jezevčí bandy do Celje vyvézt ... Nebylo to nakonec příliš těžké rozhodování, nejmladší Viktorka ... Viktoria ze Stoupovy chaloupky heart broken ještě na podobné výpravě nebyla, tak jsme jí chtěli tuto zkušenost dopřát, a společnost ji bude dělat v tu dobu čerstvý veterán a stálý výstavní nadšenec Quido ... Luna Caprese Quello Charme di Moi heart broken Jali jsme se vyplňovat přihlášky a také podrobně prozkoumat propozice, abychom jako měli jasno, do čeho se to vlastně zase bláznivě pouštíme mrk Kapku jsme se v tom všem ztráceli, hlavně rezervace parkování pro náš obytňák a zajištění elektrické přípojky bylo všechno, jen ne jednoduché a intuitivní, ale nakonec se dílo přece jen podařilo ! smich Trochu jsme se zhrozili při celkové částce .... a to v tu chvíli byla cena bez účasti na WUT světovce, která se hlásila o něco později zvlášť ... ale nakonec jsme si řekli co už, užijeme si výlet se vším všady a obětujeme holt nějaké ty úspory usmev
Pokud jde o výše zmiňovanou WUT světovou výstavu jezevčíků, 2024, tak u té nás ještě zarozila skutečnost, že se neměla konat v areálu výstaviště jako EDS, ale nedaleko Celje v jakémsi jezdeckém areálu ... Páneček má s výstavami v koňských halách z minulosti už tak trochu nemilé zážitky, zjišťovali jsme tedy předem u hlavní pořadatelky, jaký povrch je v předmětné hale .... zda to nejsou pověstné piliny s pískem, které se v takových objektech velmi často používají. Byli jsme ujištěni, že jsou připraveny dvě varianty, a to venkovní pro pěkné počasí a tzv. "mokrá varianta" pro případ nevlídného počasi v kryté jízdárně, kde prý je ale povrch naprosto vyhovující a pevný. Dobrá, riskneme to tedy a přihlásíme nakonec výstavy dokonce tři ... jednu mezinárodní pod názvem Platinum Slovenian Winner Show, následující den jeden z vrcholů výstavní sezóny, tj. zmiňovanou EDS a do třetice WUT světovku jezevčíků usmev Přihlášky vyplněny a odeslány, úspory utraceny, nezbývá, než se těšit mrk

 
 
 

Ačkoliv nám říjnový termín výpravy nejdříve připadal hodně daleko, uteklo to jako voda a v emailové schránce nám přistály vstupní listy a také potřebné dokumenty, týkající se rezervace parkování s elektrickou přípojkou ... spousta čárových kódů, spousta informací ... všechno to vypadalo naprosto profesionálně, až trochu zbytečné podrobně a složitě usmev Jediné. co nám cca týden před odjezdem stále chybělo, byly vstupní listy na WUT světovku. Položili jsme raději dotaz na pořadatele a dozvěděli jsme se v zápětí, že ačkoliv výstava samotná se koná 5.10., uzávěrka přihlášek je až 1.10. a teprve následující den, to je 2 .10. nám prý emailem dorazí očekávané vstupní listy i s výstavními čísly. To byl pro nás bohužel ale problém, neboť odjezd jsme měli naplánován  již na 1.10. ... neměli jsme tak v tu chvíli ani za mák tušení, jak a kde si tyto poslední potřebné dokumenty vytiskneme mrzute Pomohli nakonec přátelé, kteří odjížděli z domova později a slíbili nám vstupní listy dovézt .... touto cestou ještě jednou moc děkujeme usmev Nakonec se ukázalo, že podobný problém řešilo více lidí a tak bylo možné čísla získat i v den akce přímo na místě mrk

 
 

V plánu bylo vyjet s poměrně velkým předstihem, jak to u nás bývá zvykem, protože neradi spěcháme když nemusíme a navíc si takovéhle výpravy nechceme užívat jen jako jakýsi "výstavní kynologický svátek", ale také jako výlet do končin námi dosud nepoznaných ... prostě takovou malou dovolenou usmev
To se nakonec povedlo, vyjížděli jsme z chaloupky už v úterý 1.10. ve večerních hodinách ... jen balení bylo tentokrát trochu hektické, neb jsme ještě v den odjezdu byli normálně v Přerově v práci mrk Ale co jen trochu šlo jsme měli předchystáno z víkendu, zbytek se pak doladil malinko ve spěchu v den odjezdu a tradááá, jedeme !!! smich

Všechno potřebné je třeba nalodit na palubu mrk Zkontrolovat i toaletu a hladinu vody v nádrži smich

A když je vše shledáno v pořádku, můžeme vyrazit usmev

Fakt jsme se těšili, ale proti nadšení našeho věčného optimisty a výstavního nadšence Quida, bylo každičké těšení slabý odvárek usmev Ten jezevčí kluk se chystal už snad dva týdny dopředu a jakoby stříhal metr, když se každé rádo s otázkou v očích a za nadšeného vrtění ocáskem ptal, jestli už konečně pojedeme smich Nakonec se dočkal, jsme na cestě. Plán prvního dne je jednoduchý ... před hranicemi v Mikulově dotankovat plnou na naší oblíbené benzínce, zakoupit velký kelímek kafe, no a kam se v Rakousku dojede, to necháváme osudu. Najdeme si později večer nějaké sympatické odpočívadlo a zakotvíme mrk

Natankováno ... jak nafta pro Hrošíka,
tak kafe pro posádku  mrk
Na praktickém, docela klidném odpočívadle za Vídní
jsme nachystaní k noclehu usmev

V noci malinko sprchlo, ale ráno se mezi mraky pokoušelo na svět nakukovat sluníčko usmev Ono počasí nám dělalo trochu starost, protože předpověď na těch pár inkriminovaných dnů nebyla příliš pozitivní ... byla, řekněme si to upřímně, poněkud "mokrá" mrzute Inu, nezbývalo než doufat, že se to poddá a rosničky se budou mýlit ... usmev
Vyrazili jsme na další etapu ještě za polojasna, ale už kolem poledne se obloha zatáhla do odstínů šedé a začalo pršet ... Nepřestávali jsme ještě tou dobou doufat, že se to snad vyprší cestou a na místě samém bude lépe. Co taky člověku v takové chvíli zbývá, než doufat, že ? mrk Na oběd jsme se zastavili ještě v Rakousku a dali jsme si samozřejmě něco tradičního ... řízek s vídeňským bramborovým salátem, no mňamka to byla smich Ale jede se dál směrem ke Slovinským hranicím a vstříc cíli naší cesty, městu Celje a tamnímu výstavišti usmev

 Ráno po dešti, ale sluníčko se snažilo nakouknout skrze mraky ... mrk Ranní venčení .... v mokré trávě to vždy našim "děvčatům", tedy i Viki, trvá dýl smich  Vyvenčíno, nakrmíno, počasí vypadá ještě nadějně, tak vyrazíme mrk

K obědu byl "Wiener Schnitzel
und Kartoffelsalat“ usmev
Panda si pěstuje novou řidičku
... prý, aby ji měl kdo na těch štrekách střídat smich

Jsme na místě usmev Navigace nás navedla skvěle a i když těsně u výstaviště byl pro příjezd karavanů nakonec určen jiný vjezd, než bylo předem avizováno, přehledné výrazné značení cesty nás neomylně nasměrovalo k otevřené bráně. Pršet samozřejmě nepřestalo, v podstatě ještě přidalo. Mračna změnila barvu na temně šedou, až to vypadalo už kolem páté, že se stmívá, a byla tak nízko a tak zjevně nasáklá vodou, že bylo naprosto jasné, že lejt skutečně jen tak nepřestane mrzute
Jak jsme psali na začátku našeho vyprávění, měli jsme od pořadatelů spoustu lejster a co se týká parkování, na každý den jsme emailem obdrželi unikátní čárový kód. Avšak na místě samozřejmě nikdo nic vidět nechtěl, natož aby načítal nějaké kódy. Jen se nás zeptali, zda máme zaplacenou elektrickou přípojku a po našem souhlasu pokývnutím nás nasměrovali na parkovací místo.
Páneček zapojil proud, pustil plyn a následně jsme chvíli koukali skrze přední sklo a přemýšleli, zda jít hafany venčit rovnou, nebo zda zkusit ještě nějakou tu chvilku počkat ... třeba se ten déšť alespoň zmírní, ha ha !!! smich Radar samozřejmě ukazoval nikdy nekončící přívaly vody a v tu chvíli nás i trochu začaly děsit zprávy, které jakoby připomínaly nedávnou předpověď před "povodňovým víkendem" u nás v ČR, ufff ... mrzute K tomu jsme nakonec ještě zjistili, že jedna z povodní ohrožených řek protéká přímo i městem Celje, což nám na klidu moc nepřidalo. Ale nepodléhali jsme panice, nakonec jsme se několikrát pokusili hafany vyvenčit, pak je komplet vyfénovali ... a toto jsme absolvovali asi třikrát nebo čtyřikrát, než se rozhodli konečně vyčurat, neb už to asi nemohli opravdu vydržet. No co s načatým večerem, když je počasí, že by psa nevyhnal ... prostě nabaštit, vyčurat, mrknout na nějakou napínavou detektivku a spát. Zítra nás čeká první ze tří výstavních dnů mrk

Tady naše panda, nikoliv řidič začátečník Viki, málem
porazila při couvání slovincovi sloupek smich

Jak by řekl Josef Kemr alias děda Komárek ve slavném
filmu Na samotě u lesa,  "Chčije a chčije ... mrzute

V noci pršelo a pršelo .... vydatný déšť nám bubnoval na střechu našeho obytného Hrošíka v docela divokých rytmech mrzute Ale nad ránem se tam nahoře nad námi přece jenom trochu slitovali a kohoutky téměř úplně zavřeli ... jen sem tam nějaká ta kapka se snesla k zemi. Využili jsme pohotově příležitosti, naskládali na vozík vše potřebné, naložili oba hafany, páneček se zapřáhl do čela "pojízného cirkusu" a vrhli jsme se s vervou do výstavního dění usmev A byla to dobrá taktika ... krátce po zabydleníí v pavilonu "E" se stavidla opět otevřela a déšť se vrátil v plné síle ... mrzute

 
 

Jak už jsme asi zmiňovali výše, náš první výstavní den nás, dalo by se říci "na rozjezd", čekala mezinárodní výstava psů Platinum Slovenian Winner Show usmev Rozhodčím v našem kruhu byl námi oblíbený Tamás Jakkel. V podstatě jeho účast v Celje byla jedním z hlavních důvodů, proč jsme se nakonec rozhodli jet mrk Moc se v dnešní době nevidí tak laskavý a zároveň velmi profesionální, čitelný, jednotný a spravedlivý styl posuzování ... přáli bychom si mnohem více takových heart broken
Ale zpět, k vyprávění ... U výstavního kruhu se nám podařilo zaujmout pěkné, strategicky umístěné místo s dobrým výhledem. Nebylo to úplnou samozřejmostí. Kruhy navazovaly velmi často na sebe, navíc byly umístěné u zdi a tak přímo v jejich sousedství nebylo místa nazbyt. Rozložili jsme základnu, páneček se šel do bydlíka nasnídat, neb to kvůli rychlému balení a přesunu a také kvůli své "přítelkyni cukrovce" jaksi dosud nestihl mrk Panda klasicky chtěla s hafany trochu potrénovat na koberci ve výstavním kruhu, neb do začátku posuzování zbývaly ještě téměř dvě hodiny. Nás vystavovatele čekalo však nemilé překvapení, když okamžitě přiběhlo několik pořadatelů ve žlutých reflexních vestách a všechny z kruhů nekompromisně vykázali mrzute Inu dobrá, toto už jsme zažili ... ale v takovém případě byl v každé hale minimálně jeden tréninkový kruh, dotazovali jsme se tedy, kde je vyhrazené místo na trénink ... ? Prý přece všude kolem ... nicméně skoro všude kolem přibývalo vystavovatelů s jejich svěřenci a nezbytnými proprietami a volné tak brzy zůstaly jen lepicí páskou vymezené přístupové cestičky, navíc s hladkým betonovým povrchem. Tak tady toho mnoho nenatrénujeme smutek Ale co už,, chodili jsme na hodiny handlingu, musíme prodat hned naostro, co jsme se naučili mrk Ne nadarmo se říká "těžko na cvičišti, lehko na bojišti" smich
Pozdravili jsme se se známými vzácnými tvářemi, se kterými se moc často nevídáme a než jsme se nadáli, posuzování započalo. Bylo to fajn, hodně jsme s rozhodnutím pana rozhodčího souzněli ... a jak dopadli ti naši dva caparti ... ? usmev


Luna Caprese Quello Charme di Moi
- trpasličí ráz, třída veteránů - Výborná 2 usmev
Viktoria ze Stoupovy chaloupky - trpasličí ráz, mezitřída - Výborná 1, CAC, CACIB smich
rozhodčí: Tamás Jakkel (Maďarsko)

S dosaženými výsledky jsme byli určitě spokojeni, oba "reprezentanti" Stoupovy chaloupky se moc snažili a nezbývalo než doufat, že v následujících dvou dnech podají stejně pěkné výkony usmev Jak nakonec budou ohodnoceni, to už bude na příslušných rozhodčích ... my do toho opět dáme určitě maximum možného mrk

Toklarama's Valentino ...
Junior CAC, Junior CACIB, Junior BOB, BOB usmev

Toklarama's Tulip ... třída otevřená
- Výborná 2, Res. CAC, Res. CACIB mrk
Mamince Kláře a Valentýnovi s Tulipem fandili i půlroční Amélie s taťkou smich Luna Caprese Un Cigno Nero
... třída otevřená - Výborná 3 usmev

  A nyní čyřikrát náš Quido ...
heart brokenLuna Caprese Quello Charme di Moiheart broken
třída veteránů - Výborná 2



 
 

Quido touto výstavou vkročil, nebo spíše vběhl, do třídy veteránů usmev

 

  Naše druhé želízko Viki ...
heart broken Viktoria ze Stoupovy chaloupky heart broken
mezitřída - Výborná 1, Cac, CACIB smich

 
Přehlídka nejlepších dlouhosrstých miniatur tohoto dne ... usmev Pan rozhodčí neměl lehkou volbu ... nezáviděli jsme mu mrk

   

Výstavní dění toho dne se pro nás chýlilo k závěru usmev Ještě jsme se chvilku koukali na posuzování hladkosrsých miniatur, ale pomalu jsme přemýšleli, co dál ... Jasné bylo, že se půjdeme nejdříve někam najíst. Vyslali jsme pandu do výstavní kanceláře na zápis do rodokmenů ... ten se nakonec nekonal, neb ve výstavní kanceláři se dozvěděla, že toto tedy oni zásadně nedělají ... a dále měla panda úkol se porozhlédnout po možnostech oběda mrk Vrátila se s pěknými diplomy, s vyhlédnutou blízkou restaurací, kde to vypadalo nadějně i se psy, a hlavně s důležitou nemilou informací, že stále hodně vydatně prší mrzute Nu co, pobalili jsme všechny naše "zbytečné nezbytnosti", v zápětí následoval přesun takměř v poklusu na vytoužený oběd. A při konzumaci moc dobré pljeskavice jsme kuli další plány na odpoledne. S ohledem na mizerné počasí nebylo moc co řešit ... vyrazíme na obhlídku stánků a budeme číhat, jestli náhodou nepřestane aspoň na chviličku pršet, nebo se déšť alespoň trošičku neumoudří. V takovém případě bude ten správný čas na bleskové venčení Quida a Viki a zrychlený přesun do obyťňáku, aby nám na zítřek všechny potřebně věcičky a hlavně oba hafani nepromokli úplně durch smich
Prodejcům bylo vyhrazeno přízemí jedné z větších hal, ale upřímně toho mnoho zajímavého či originálního k vidění  nebylo. Projeté a okouklé jsme vše měli docela brzy a jelikož stále pršelo, spíše by se dalo říci, že lilo ještě víc, než předtím, nalezli jsme si dočasný azyl v opuštěném prázdném stánku finského kennel klubu usmev Hafani a panda tloukli po náročném dni trochu špačky a páneček v pravidelných intervalech chodil ven na průzkum, jestli prší pouze "hodně", nebo stále "sakra hodně". Nepřestávalo ani trochu ... mrzute Nakonec jsme to museli risknout na rychlovku, panda běžela s hafanama na "jejich místo" venčit a páneček poklusem prchal na parkoviště karavanů k našemu obydlí. Využili jsme s vděčností a se souhlasem finských majitelů roztaženou markýzu u sousedního karavanu, naskládali vše zrychleně do úložného prostoru a pak už jen zalezli do útrob Hrošíka, odpočívali jsme a poslouchali bubnování kapek na střechu našeho pojízdného obydlí ... byly to chvílemi skoro až divoké africké rytmy smich Už se nám pak vůbec nikam nechtělo. Obstarali jsme základní potřeby nás i hafanů a pak zbývalo jen mrknout na tabletu na film, případně si ještě něco přečíst v časopise nebo na internetu a nakonec po večerním venčení zalehnout ... však nás čekal další dlouhý a nejspíš i náročný výstavní den usmev Vy si ještě níže můžete prohlédnou pár ilustračních obrázků z naší procházky po hale se stánky ... mrk

Jeden z často využívaných fotopointů ... usmev

Centrální schodiště ... dole stánky, nahoře výstava usmev
V tomto stánku zpracovávaly krojované tetky psí srst
... spřádaly ji na vlnu a z ní vyráběly roztodivné výrobky usmev
A v tomto stánku měli takovou záplavu barevných plyšáků,
až oči přecházely ... Viki říkala, že prý to byl vysněný psí ráj smich

 Super přetahovadla ... to by bylo
v jezevčíkárně veselo smich

Veterinární péči na výstavišti
zajišťovala armáda usmev

Stánek se záplavou dámských kostýmů
... z některých doslova až oči přecházely smich
Náš dočasný azyl, když nás déšť uvěznil na výstavišti
... opuštěný stánek finského kennel clubu mrk

 
Některé parkovací plochy byly nezpevněné
a z velké části pod vodou mrzute

Celou noc nás uspávaly a bohužel sem tam i budily, ťukající kapky nad hlavou, ale ráno, jakoby zázrakem, se stala věc téměř neuvěřitelná ... přestalo pršet !!! usmev Nechtěli jsme pokoušet štěstí, tak jsme naložili vše potřebné opět zrychleně na vozík a vyrazili na naše dnešní "místo určení", do haly "L". Věděli jsme od předchozího dne, že budeme vystavovat v patře, ale také jsme si zjistili, že se nahoru můžeme buď vyvézt nákladním výtahem, kde se však tvořily poměrně dlouhé fronty, nebo vyjet po točitém nájezdu .... prostě do kopečka a do kolečka dokola, až tam budeme smich Volili jsme druhou možnost, přece ještě nepatříme do starého železa a zvládneme vše vytáhnout vlastní silou mrk

Výše zmiňovaný točitý nájezd
... v podstatě až do druhého patra  mrk
Pohled z výšky na stanoviště obytných automobilů
... mezi nimi parkuje i náš malý Hrošík usmev

Ke kruhu jsme dorazili mezi prvními, což bylo fajn, neb přístupné byly pro vystavovatele a diváky pouze dvě jeho strany ... třetí stranou totiž navazoval přímo na zeď haly a čtvrtá byla dělící a hraniční od sousedního výstavního kruhu. Protože boční strana byla zároveň přímo u neustále otevřených vrat vstupu ze zmíněné šikminy, neomylně jsme zamířili o kousek dál, aby na nás a hafany netáhlo a abychom měli zároveň pěkný výhled na výstavní dění ... Nicméně to jsme netušili, co se strhne za okamžik za cirkus ! smutek Okamžitě se k nám přihnal jeden z pořadatelů ve svítivě žluté vestě a že jako v žádném případě na tomto místě zůstat nemůžeme. Nechápali jsme proč, na podlaze haly byl vymezen přímo u kruhu pruh asi metr a půl široký, na ten navazovala dvoumetrová cesta pro průchod lidí a psů dále do haly a teprve za touto cestou, tj. cca tři a půl metru daleko, že prý můžeme bivakovat ... nebo případně ještě na straně přímo u vchodu. Ptali jsme se na důvody, které nám nikdo nehodlal sdělit ani vysvětlit a když na nás zmíněný arogantní pořadatel začal křičet, bránili jsme se a zvedli hlas samozřejmě také. Dokonce i česky nejspíš nakonec porozuměl, neb pánečkovi došla anglická slovíčka smich Nakonec nám začali vyhrožovat policií atd., tak jsme usoudili, že holt srážka s blbcem nemá řešení ani ve Slovinsku a vyklidili jsme pole smutek Bylo to prostě nepochopitelné mrzute
Nutno ještě na tomto místě dodat, že toto nařízení bylo aplikováno pouze v naší hale, jak páneček při pochůzce vzápětí zjistil. Nikde jinde od kruhů vystavovatele neodháněli, jen samozřejmě dbali na zachování průchozích cestiček.
Inu co naděláme ... trénovat se opět nesmělo, tak jsme psíky na vodítkách proběhli opodál na klouzavé betonové podlaze a trpělivě pak vyčkávali na začátek posuzování mrk Hodili jsme nepříjemnosti za hlavu a řekli jsme si, že si nenecháme pokazit den a užijeme si ho ! heart broken Quido už se nemohl dočkat, až zase vběhne do kruhu smich

Velkým a moc milým překvapením pro nás byl příjezd chovatele dlouhosrstých miniatur z velkým "CH" a zároveň našeho vzácného přítele, Francesca Lamarcy usmev Trochu se sice předem na facebooku prozradil, ale přesto by nás asi ani moc nenapadlo, že by snad skutečně přijel ... a najednou byl tu smich Quido svého chovatele na uvítanou řádně seštěkal, ale pak už se nechal pomazlit ... možná si i vzpomenul na nějaká ta italská slovíčka mrk Bylo to srdečné setkání a Francesco nám, udělal vážně velikou radost ... posíláme do Itálie tisíc pozdravů a také spoustu pohlazení pro všechny špagetky heart broken
Než jsme se nadáli, posuzování v kruhu započalo. Naše dvě špagetky se předvedli moc hezky ... snažila se i Viktorka, i když je momentálně po podzimním vylínání téměř bez srsti, což je samozřejmě značný hendikep usmev Ale ostudu jsme si neuřízli ...

Luna Caprese Quello Charme di Moi - trpasličí ráz, třída veteránů - Výborná 4 usmev
Viktoria ze Stoupovy chaloupky - trpasličí ráz, mezitřída - Výborná 4 smich
rozhodčí: Juan Naveda Carrero (Španělsko)

Každá výborná z takové významné výstavy se počítá ... tedy alespoň za nás tomu tak je, tudíž v tomto směru spokojenost usmev Viki měla tu výbornou trochu nahnutou, neb z kruhu se s pandou vrátila se zaškrtnutou známkou velmi dobrá. V zápětí jsme pak z online výsledků zjistili, že zde máme pro změnu uvedeno Výborná 4. Rychlý dotaz na personál kruhu tento rozpor vyřešil a platila pro nás samozřejmě cennější známka Výborná ! smich Ještěže panda tak bedlivě sledovala výsledky ... mrk
Jinak s  některými rozhodnutími pana rozhodčího jsme toho dne tak nějak nesouzněli, ale i to k tomu všemu patří. Navíc jsme už tušili, do čeho jdeme mrk Pro nás samotné se zde předvedli jiní favorité, než ti na stupních nejvyšších usmev

Nástup psů z třídy otevřené ... měli jsme svého
favorita, ale úplně to neklaplo mrk

Luna Caprese Un Cigno Nero
... třída otevřená - Výborná 3 mrk

Toklarama's Tulip ... třída otevřená
- Výborná 2, Res. CAC usmev
Třída psů šampionů byla silně obsazená
... zase jsme měli svého favorita, opět bohužel nevyhrál usmev

Luna Caprese Hello Honey Chop
... třída šampiónů - Výborná 3 usmev
... Chopper je prostě životní optimista,
jako náš miláček Quido smich

  A tady už máme Quida pěkně v kruhu ... užíval si to velmi, miluje výstavy heart broken

 
Závěrečné defilé třídy veteránů
... Luna Caprese Quello Charme di Moi - Výborná 4 usmev
A máme tu fenky v mezitřídě
... Viktoria ze Stoupovy chaloupky  - Výborná 4 usmev

  Viki v obrazech ... šlo jí to, myslíme si, docela dobře, v rámci možností smich

 
 
Ilustrační foto pana rozhodčího s
BOB-em a BOS-em trpasličích dlouhánů usmev

Velikánské překvapení pro nás, ale i pro mnoho
dalších ... přijel Francesco Lamarca smich

Chvíli jsme ještě poseděli u kruhu ... odpočívali jsme a pozorovali další kolegy vystavovatele. Nakonec ale zvítězil hlad a také skutečnost, že momentálně nepršelo, a tak jsme pomalu zabalili svoje "saky-paky" a vyjeli po dloooouuuhééé točité šikmině opatrně dolů smich Rozdělení úkolů ... panda venčit, páneček uklidit cirkus do garáže ... pak krmení hafanů a odchod dvounožců na oběd usmev Prostě nejdřív pes, potom pán !!! smich

Volili jsme stejnou restauraci, jako předchozího dne. Bylo to vlastně něco mezi restaurací s krytou velikou zahrádkou a takovým větším stánkem s grily místo klasické kuchyně. Ale to vůbec nevadilo, nabídka se jevila býti více než dostačující usmev Bylo dost plno, ale podařilo se nám po chvilce čekání ulovit stolek na strategickém místě přímo u zdroje ... tedy v tu chvíli jsme si mysleli, že se jedná o strategické místo mrzute Nejdříve jsme poslušně čekali na obsluhu, pak nám docházela pomalu trpělivost, a tak jsme postupně mávali a volali snad na všechny obsluhující, co jich tu jen bylo ... Někteří nás ignorovali skrytě, jiní naprosto otevřeně. Po půl hodině pandě došla trpělivost a jednoho pikolíka si prostě ulovila. Společně dali konečně dokupy naši objednávku a následovalo další dosti dlouhé čekání smich Nebudu vás napínat, nakonec nám přece jen na stole přistály vytoužené pokrmy a byla to skoro hostina ... alespoň, že jsme si pochutnali mrk Ale řeknu vám, že větší chaos v pohostinství jsme doposud nikde neviděli, a to jsme toho už zažili vážně dost ... smich

 
 

A co bylo ještě na odpoledne v plánu ... ? Než definitivně z výstaviště odjedeme, chtěli jsme se zajít mrknout na závěrečné soutěže usmev A i když jsme se s pandou to odpoledne na chvíli tak nějak vzájemně ztratili, naštěstí jsme se včas opět našli a mohli jsme výstavní den zakončit jak jsme zamýšleli smich
Ale nejdříve ještě malinko k samotným závěrečným soutěžím tohoto ročníku EDS ... Už jsme tak nějak zvyklí na skutečnost, že na tribunu slavnostního výstavního kruhu nemají přístup diváci se psy ... ono tady v Celje by to díky schodišti venku i uvnitř bylo navíc jen dosti obtížně možné ... Co nám ale hlava nebrala, bylo to, proč na nádvoří mezi halami na velkoplošné obrazovce nemohl běžet live přenos z dění v závěrečném ringu, které bylo samozřejmě po celou dobu snímáno ... ? smutek Namísto toho zde od božího rána běželo dokola několik stále se opakujících reklam a k tomu opodál vyhrával jakýsi DJ, jako o pouti smich Inu, možná námět k zamyšlení do budoucna pro pořadatele podobných významných akcí ...
Uvnitř haly nás čekalo hned několik překvapení. Pro diváky byla určena jen a pouze přibližně větší polovina jedné z tribun. Zbytek byl vyhrazen pro "oficiální tisk" ... inu bylo tu celkem asi deset fotografů a dvě kamery na tolik zabraných míst. Asi aby měli novináři s licencí dostatek pohodlí mrzute Jen pro úplnost, rozhodčí měli svá čestná místa na balkoně, tudíž pro ně tribuny rozhodně rezervované nebyly. Zely tak povětšinou prázdnotou ...
Velice zvláštní  byla také "choreografie" vystoupení těch nejlepších ... Ti, kteří postoupili do užšího výběru, stáli následně ... věřte tomu nebo ne ... úplně zády k publiku !!! smich Prostě tak nějak v duchu myšlenky "vše pro platícího diváka, ať si pěkně užije" mrk Jo, a když jsme u toho placení, tak pokud by někdo náhodou zatoužil po sledování živého přenosu on-line, tak si musel připravit poplatek 20,- Eur, bez toho měli i platící vystavovatelé prostě smůlu ... To jsme zažili vůbec poprvé a musíme říci, že pevně doufáme, že se tento trend neujme mrzute Ale moc jistí si nejsme, vždyť pokud jde o peníze ...
Nezvyklé bylo i umístění přípravného kruhu ve stanu vedle samotné haly, do kterého navíc zatékalo, ale v tomto směru to nejspíš nebylo možné zařídit jinak ... vybraný prostor pro závěrečná defilé to asi jinak neumožňoval.
Zpět k samotnému dění, co se našich oblíbených špagetek týče mrk Nejlepší jezevčíky ze všech vybírali oba "naši" rozhodčí, konkrétně mlaďochy Tamás Jakkel a dospěláky pak Juan Naveda Carrero usmev Viděli jsme co jen šlo vidět, vzhledem k popsaným okolnostem, zatleskali jsme upřímně vítězům, cvakli pár ilustračních fotek a bylo to za námi ... EDS 2024 adieu ! smich

Tady jasně můžete vidět, jak jsme na místě činu
v podstatě nic moc neviděli mrk

Nejkrásnější mladí jezevčíci EDS 2024 smich A nejkrásnější dospělí jezevčíci EDS 2024 smich

Opouštíme výstaviště v Celje a přemísťujeme se o několik kilometrů dál na místo, kde se další den měla konat letošní WUT světová výstava jezevčíků usmev Jsme napnutí, co nás ještě čeká ...  A jaké dojmy si odvážíme po uplnulých dvou dnech ... ? mrk Pokud můžeme srovnávat letošní EDS tady v Celje a loňskou v dánském Herningu, tak jednoznačně vede ta dánská ... Ceny za parkovné s karavanem a za výstavní poplatky byly na obě akce vysoké, letos možná ještě o fous vyšší, ale úroveň služeb, které nabízel pořadatel v Dánsku se nedá ze Slovinskem srovnat. V Herningu byly k dispozici toalety na několika místech, přístupné samozřejmě po celou dobu konání výstav, ale dokonce byl i dostatečný počet mobilních sprch s opravdu horkou vodou ... až trochu moc občas smich Tady v Celje nebylo z výše jmenovaného vůbec nic. Tu vážně nemalou částku jsme zaplatili jen a pouze za vyhrazený kus asfaltové plochy ... elektrická přípojka se samozřejmě platila zvlášť. Když jsme po dvou dnech pátraly po místě, kam bychom mohli vylít náš mobilní záchod, žádné takové místo nebylo. Nezbylo než nakráčet do nejbližší haly a vyřešit problém na úklidové místnosti jedné z toalet ... sice jsme poté měli záchod připravený pro další použití, ale moc důstojné to tedy nebylo. Podobný problém měli i ostatní kempeři, kteří zhusta pánečka zastavovali a zjišťovali, kdeže najdou onu místnost ... No a pokud jde o výstavy samotné a pořadatelské zajištění, tak toto je mezi EDS 2023 a 2024 taky nesrovnatelné ... v Dánsku byl dostatečný počet pořadatelů, kteří byly vždy informovaní, dobře naladění a hlavně ochotní pomoci, zatímco v Celje jich bylo početně určitě ještě více, ale celkový dojem z nich byl takový, že se spíše jedná o nějakou "místní policii", jejímž hlavním úkolem není být tady pro vystavotele a ostatní účastníky, nýbrž jejich hlavní činností bylo dohlížení na nekompromisní dodržování mnoha nařízení a zákazů, často docela nesmyslných mrzute A velmi často tato opatření prosazovali bez jakéhokoliv vysvětlení a velmi nepříjemně ... alespoň taková byla naše osobní zkušenost smutek

   
 
 

Do jezdeckého areálu, místa konání poslední ze tří našich výstav, jsme dorazili už za tmy, tudíž podrobnější průzkum jsme museli nechat na ráno mrk Sice již pár hodin skoro nepršelo, ale s ohledem na předchozích pár dní bude jistě zvolena připravená "mokrá varianta", o níž jsme se zmiňovali na začátku této naší reportáže, a výstava se tak uskuteční pod střechou jízdárny. Ale jelikož byl za námi docela únavný den, nic dalšího jsme neřešili, tedy až na základní potřeby celé naší posádky, a šli jsme nabrat síly do kanafasu ... moc jsme se na WUT světovku těšili, tak ať jsme fit ! usmev

Náš Hrošík s novými sousedy
... před námi Polsko, za námi kamarádi z Česka  mrk
Jak jsme se rozhlédli kolem, bylo jasné,
že výstava bude dnes určitě pod střechou usmev

Vyspali jsme se dobře a ráno jsme se konečně porozhlédli kolem usmev Při pohledu na přilehlý prostor pro parkur, který momentálně spíše připomínal mělký bazén, bylo celkem jasné, že venku výstava asi vážně nebude. Naložili jsme tedy už potřetí vše potřebné na náš vozíček a i s našimi dvěma "výstavními kousky" jsme se spolu s dalšími vystavovateli jali hledati místo činu mrk To se nám v zápětí podařilo a z boku velké budovy jsme mezi koňskými boxy, jejichž obyvatelé nás zvědavě pozorovali a pokyvovali nevěřícně krásnými hlavami, vstoupili do rozlehlé jízdárny ... A na podlaze samozřejmě nebylo nic jiného, než piliny z pískem, čehož jsme se, jak asi už víte, od začátku trochu obávali. Nicméně jsme byli na náš konkrétní dotaz v tomto směru ujištěni, že povrch v jízdárně bude pevný a naprosto vyhovující ... mrzute Nutno tedy říci, že materiál na podlaze nebyl prašný, byl řádně vlhký a tak bylo možné ho z větší části ušlapat. Ale přece jen na tlapkách a "podvozcích" našich nízkonohých špagetek ulpívala vrstva jakési poměrně špatně odstranitelné "omítky" smich Bylo naprosto jasné, že ani tady toho před posuzováním moc nenatrénujeme ... byť nám to nikdo nezakazoval ... a zašetříme oba hafany až na jejich "ostré" vystoupení mrk Líto nám bylo alergiků, kteří prostor výrazně provoněný skrz naskrz koňmi docela těžko snášeli. Nicméně dějou se i horší věci na tom našem kulatém světě .... tohle jistě zvládneme a užijeme si prima den ! usmev

Povrch v kruzích byl koňmi řádně "provlhčený", tak se
celkem brzy naštěstí ušlapal do přijatelné podoby mrk

Nástup rozhodčích, počadatelů, vystavovatelů a diváků při slavnostním zahájení WUT světové výstavy jezevčíků 2024 usmev
Tradiční úvodní doprovod významch
výstav jezevčíků ... trubači usmev
Kokardy pro vítěze měli nachystané
moc pěkné a byl jich plný stůl usmev

A už to jede, posuzování zahájeno usmev Trpasličí dlouhánci, kteří se nás přímo dotýkají, jsou na řadě hned jako první, ale my máme ještě celkem dost času, neb Quido opět nastupuje ve třídě veteránů, která se posuzuje jako poslední. Hodně jezevčíků poznáváme z některého z předchozích dvou výstavních dnů, ale jsou tu, jak se zdá, i tací, které jsme dosud nepotkali mrk Čeština je zde dnes zastoupena nejen mezi vystavovateli, ale i v kruhu samotném, neboť posuzuje Jan Bušta usmev Vše probíhalo bez zádrhelů a poměrně svižně, tak jsme se skoro ani nenadáli, a přišla naše chvíle smich A jak se nám dařilo tentokrát ... ? mrk

Luna Caprese Quello Charme di Moi
- trpasličí ráz, třída veteránů - Výborná 4 usmev
Viktoria ze Stoupovy chaloupky - trpasličí ráz, mezitřída - Výborná 3 smich
rozhodčí: Ing. Jan Bušta

Za nás spokojenost, i když ve třídě veteránů nás jedno rozhodnutí upřímně šokovalo ... a dle reakcí okolostojících jsme v tom nebyli sami. Ale jak píšeme výše, my jsme absolutně spoko a u vypelichané Viktorky jsme si nemohli ani nic více přát smich Snad nám to děvče naše nevycválané ještě někdy obroste ... mrk Už jsme to psali a říkali mnohokrát ... každá známka výborná z podobně významné akce se prostě počítá a my si všech takových moc ceníme heart broken

Trpasličí dlouhosrstí psi ze třídy otevřené usmev

Luna Caprese Hello Honey Chop
... třída šampiónů - Výborná 3 usmev 
Toklarama's Tulip
... třída otevřená - Výborná 1, CAC usmev
Ten pes žije, nebojte ... aneb velmi zvláštní držení jezevčíka v kruhu, uff mrzute

Úspěšná trojice CHS "Vom Schwarenberg" ... zleva Rocco - WUT světový vítěz,
Bonifác - Res. CAC a Roger -  CAC smich

  Čtyři obrázky našeho Quida ...
heart brokenLuna Caprese Quello Charme di Moiheart broken
třída veteránů - Výborná 4 usmev

 
 
  Čtyřikrát naše malá Viki ...
heart broken Viktoria ze Stoupovy chaloupky  heart broken
mezitřída - Výborná 3 usmev

 
 
   
   
Trpasličí dlouhosrsté feny ze třídy otevřené ... vlevo
Luna Caprese Karma is a Bitch - Výborná 2, Res. CAC usmev

A je tu souboj o tituly nejvyšší, BOB a BOS ...
měli jsme svého favorita a tentokrát nám to vyšlo mrk
BOB mladý krásný pes B´seen Snow Man heart broken ... moc se nám líbil ...
a BOS neméně krásná černopálená Zhemchuzhina Petrburga Babetta usmev

U výstavního kruhu nám bylo dobře, společnost nám opět dělal Francesco Lamarca, ale i spousta dalších, povětšinou zahraničních známých tváří usmev Nicméně přiblížil se čas oběda a také bylo třeba vyvenčit a nakrmit naše dva "šampiony" mrk Rozhodli jsme se vše poskládat a uložit do obytného autíčka, kde poté necháme psiska odpočívat a vyrazíme na náš oběd, tedy míněno my dvounožci smich A jak jsme si usmysleli, tak jsme i vykonali. Panička venčila a krmila, páneček se snažil co nejlépe očistil propriety a hlavně vozík od "voňavých" pilin s pískem a kdoví s čím dalším, nu a pak jsme se natěšení a hladoví vypravili do přilehlé restaurace usmev Avšak vzápětí "narazila kosa na kámen" ... obsluha nám totiž sdělila, že dnes k jídlu nic nemají, neb nevaří, a že v koutku haly máme přece stánek s bohatým občerstvením mrzute No, nevadí, nic se neděje, vyrazíme tedy tam ! mrk
No, co vám máme povídat ... bohaté občerstvení se smrsklo na v kontaktním grilu zapečené tousty s plátkem šunky a sýra, dále croissant s marmeládovou a čokoládovou náplní, plus zvláštní místní pokrm připomínající lívancový trhanec, opět s ovocnou, nebo čokoládovou polevou ... takže spíše desert, nez hlavní jídlo, a to i s ohledem na velikost porce smich Zvláštní kapitolou byl způsob podávání kávy, kdy v jedné várnici bylo větší množství předem připravené rozpustné nebo překapávané kávy, a ve druhé várnici bylo mléko. Za pouhá dvě eura nám naběračkami nalili asi tak větší polovinu papírového kelímku této kávy s mlékem smich Fotit jsme si to netroufali, musíte si vystačit s popisem mrk Rozšoupli jsme se a dali si dvakrát tousty, jeden croissant s čokoládou a dvě výše popsané "kávy" mrk Nutno ale po pravdě říct, že špatné to nakonec nebylo, zasytili jsme se usmev

Pořadatelem předem avizovaná restaurace,
kam jsme se původně těšili na oběd ... mrk
... toto je vysledek, náš "slavnostní" oběd ... páneček měl ještě o ten croissant méně, neb byl na sladko smich

I českou vlajku jsme v hale objevili
... sice visela obráceně, ale nebuďme puntičkáři smich

Pohled do jezdecké haly, místa konání WUT světovky
... lidiček dorazilo docela dost, co myslíte ? usmev

Odpoledne pokročilo a na programu dne už byly jen závěrečné soutěže. Ty jsme si samozřejmě nenechali utéct a šli jsme se podívat usmev Měli jsme zde svoje favority, fandili jsme všem statečným a užili jsme si to velmi, byť tentokráte bohužel bez naší přímé účasti mrk Velkou radost jsme měli z prvního místa krásného dlouhosrstého trpasličího psa jménem B´seen Snow Man heart broken, který se nám opravdu velmi líbil usmev V jedenácti měsících je už jasně patrný jeho potenciál, má silnou kostru, prostorný pohyb, dobrou povahu a pěknou červenou barvu ... budeme mu jistě fandit i dál a budeme ho na dálku sledovat mrk

Připravené poháry a kokardy pro ty nejlepší z nejlepších mrk

Nejkrásnější mladí jezevčíci
WUT světové výstavy jezevčíků 2024 smich
A nejkrásnější dospělí jezevčíci
WUT světové výstavy jezevčíků 2024 smich

Zatleskali jsme těm nejlepším, rozloučili jsme se s přáteli a známými ... nu a byl nejvyšší čas se pomalu vypravit na cestu k domovu usmev Jak se tak říká, "bylo to krásné a bylo toho dost" mrk I když už byl skoro večer, rozhodli jsme se popojet kam až to jenom půjde a teprve tam přenocovat  usmev

Místní stálí obyvatelé se nestačili divit, cože se jim to přede dveřmi celý den prochází za  podivné malé vetřelce smich Je to za námi ... třídenní výstavní maraton je u konce usmev
Tož jedem, děcka ... vzhůru domů, už nás čekají ! smich

Jeden z posledních pohledů na slovinské hory usmev

Večer se nám podařilo ještě přejet do Rakouska, i když cestou nás opět doprovázel vytrvalý déšť a kolem desáté jsme definitivně zakotvili na jednom z vybavených místních odpočívadel k noclehu mrk Ráno jsme nemuseli tak brzy vstávat, čekala nás už "jen" cesta domů, tak mohlo být všechno takříkajíc "na pohodu" usmev Udělali jsme si dobrou snídani, po ní jsme se protáhli  my i pesani a vyrazili jsme. Níže jen pár ilustračních obrázků ... těšili jsme se na zbytek smečky a podle zpráv od naší milé chůvy se všichni na oplátku těšili na nás smich

Vstávat a cvičit ... už je přece ráno usmev

Kamiony a jejich šoféři .... naši spolunocležníci mrk
Úsměv prosím ... vyletí ptáček smich  Bezva snídaně z vlastních zdrojů usmev Ale dálnice a domov už volají mrk

Jeden z mnoha rakouských tunelů smich

Zdraví nás Vídeň ... dříve tak daleko a přitom tak blízko usmev Ale my už se těšíme dom, tak frčíme dál ... mrk

Zastávka na ještě rakouský oběd ... mrk ... který už byl ale s českou obsluhou smich

Pohled přes hranice na domovinu a město Mikulov nás vítal dokonce v záři slunečních paprsků usmev Panda byla unavená, tak si na parkovišti v autečku chvilku schrupla, zatímco páneček využil hezkého počasí, které nám po těch uplynulých dnech bylo velmi vzácným, a šel se projít k zámku mrk Pak už jen rychlý nákup v přilehlém supermarketu, neboť doma jsme to měli se zásobami jak "u snědeného krámu", a pak už opravdu opět hurá na cestu ... Stoupovka volá !!! smich

Kolama ještě v Rakousku, ale už nadohled od domoviny ... usmev Mikulovský zámek zblízka ... jsme opět na české půděi mrk

usmev Mikulov v obrazech usmev

 
     
Odpočinuto, protaženo, nakoupeno ... ale teď už vážně domů smich

Co napsat závěrem ... Navzdory všemu jsme si výlet užili, i když tak jako Quido si snad letošní výstavní maraton neužil skoro nikdo další smich On je prostě výstavní nadšenec, to se nedá nic dělat mrk Hned po příjezdu domů se ptal, kdy prý zase někam vyrazíme ... nezbylo než mu slíbit, že něco vymyslíme co nám zbývalo !!! smich

 
I na téhle dlouhé cestě na nás dávali tam shora pozor naši milovaní psí kluci
heart broken Bohoušek úplně vlevo a Cikísek úplně vpravo heart broken

delitko


 
Tvorba stranek pro chovatele