... aneb jak si panda, Ciko a Bohušek rozšiřovali vzdělání

Zdar kamarádi !
Konečně se dostávám k reportu o jedné důležité akci z konce roku 2021 ... tedy důležité hlavně pro nás, stoupovské špagetky !
O co se jednalo, zajímá Vás to ?
Tak to Vám bylo asi takhle ... začneme pěkně od začátku 
Protože nás všechny jozevčíky z naší party panda moc miluje a chce pro nás proto jen to nejlepčejší, tak se kvůli nám po nějakým tom čase vyrazila opět kapku vzdělávat
No teda chytrá je ona dost, to jo ... ale prý nesmí usnout na vavřínech, nebo kde !
Zpátky k tématu. Ve Vojkovicích u Frýdku Místku se pod vedením energické a empatické lektorky Áji Dunové konal nový kurzík Osteodynamiky, tentokrát šlo již o level III. a tam prý nemohla ta naše panička chybět, jak jednoho večera zahlásila od PC
Poznámka na okraj ... no řekněte sami, to už jí to téma asi vážně musí bavit, že jo ?
Jede totiž v té Osteodynamice a taky v Dornovce již pěkných pár let a my, jezevčíci, z toho máme, věřte nebo ne, jen "samá pozitiva a sociální výhody" !
Když nás někdy tuhle píchne, či támhle něco zabolí, dobře víme, že panda použije ty svoje "hmaty a chvaty" a pomůže nám
Občas se jí na ošetření skoro až sami stavíme do řady a jeden aby se včas objednal
A není to jen o léčení akutních stavů a bolístek ... když zbude trocha času, ošetřuje nás pěkně i preventivně. Prý aby se předešlo problémům do budoucna, nebo tak něco povídala
Ale štěknu vám, vážně to skvěle funguje ... o tom já, nejstarší člen a guru celé naší smečky, něco vím !
Konec vsuvky, zase zpět k našemu vzdělávání ...
Program tohoto kurzu byl rozplánovaný na tři dny, a to od pátečního rána až do nedělního pozdního odpoledne. Počasí bylo ten inkriminovaný víkend značně nevlídné, cesty zasněžené mokrým sněhem, nejelo se nám moc dobře, ale všichni zúčastnění nakonec dorazili v pořádku na místo činu a navíc byli i pozitivně, tak trochu až svátečně předvánočně, naladěni
Na kurz jsme se moc těšili ... v podstatě celý rok jsme si drželi tlapky a nepřestávali doufat, že se bude moct uskutečnit. Bylo vážně znát na atmosféře, jak jsme si všichni uvědomovali, že v dnešní pohnuté době není podobné setkání v žádném případě samozřejmostí a člověk si pak všeho mnohem víc váží.
Důležitou podmínkou k účasti bylo si sebou přivézt vlastního psíka jako figuranta a tak jsme si s Bohouškem střihli a rozpočítali se, kdo jako kdy bude tím vyvoleným ...
Já, že prý se zúčastním v pátek, Bohoušek pak v sobotu a nakonec opět já, jako šéf bandy a vedoucí celé výpravy, to celé v neděli zakončím
No a co Vám mám vyprávět, bylo to prostě bezva !
Ale abych nepředbíhal, vraťme se k samotnému průběhu inkriminované akce ...
Když Ája velmi podrobně přednášela všecku tu teoriii a vyprávěla přitom o všech těch orgánech., které v tom našem psím tělíčku jsou naskádány, tak jsem samozřejmě velmi pozorně poslouchal ... nevěřte žádným případným sprostým pomluvám, že jsem si u toho snad schrupnul !
Povídalo se především o fasciciích, které obklopují a propojují veškeré orgány v hrudníku, v bříšku i v pánvi. Bylo to móóóc zajímavé, až se mi z toho občas tlamka oevírala ... uáááá !
Po tomto veskrze informačním bloku si naše panďula a všichni ostatní přítomní dvounožci vyzkoušeli vzájemně na sobě v praxi ošetření všeho, co se předtím učili v rovině teoretické ... jako aby prý věděli a sami pocítili, co to pak bude dělat s náma, milovanýma čtvernožcema
No a nakonec to pěkně potrénovali i přímo na nás. A bylo to bááájo ... !
Mně panda ošetřovala orgány v hrudníku, přičemž si samozřejmě potvrdila, že moje srdce bije jen pro ni
Bohumilovi následně vsobotu ošetřila bříško a prý u toho vrněl blahem
V neděli poslední den pak zase mé maličkosti "proklepla" pánev a okolí, což, jak jistě uznáte jsem Bohoušovi nemohl přenechat, takové intimnosti ...
Inu a na ouplný závěr si ještě s kolegama poslechla jak správně ošetřovat jizvy. Nebojte, i tentokrát jsem dával bedlivě pozor, abych jako mohl později posoudit, zda to dělá správně !
No a pak jsme si společně tlapku v tlapce převzali certifikát o úspěšném absolvování celého toho vzdělávacího martyria, nalodili jsme se následně do autečka, naložili všechny propriety, zamávali jsme a vyrazili konečně směr Stoupova chajdaloupka !
Panda už se cestou moc těšila, že na té naší bandě bude všecičko krááásně trénovat
Už s tím začala a má výdrž .... ale všem se nám to zatím moc líbí
Nu a to bude asi už konec, přátelé ... však já se zase někdy ozvu, to se nebojte
Vámi všemi milovaný sprateček, Ciko Toklarama´s 













