... aneb jak vášniví cestovatelé  Ciko a Bohoušek objevovali horskou nádheru usmev usmev

 

Ahoj všichni ! usmev Tak se hlásím, jak jsem slíbil a chtěl bych Vám tu vyštěkat všechno o naší poslední výpravě "za hranice všedních dnů" ... prostě o našem nedávným vejletu, který jsem absolvoval s mým věrným parťákem Bohoušem, se kterým už skoro tvoříme jednu z těch slavných cestovatelských dvojic mrk Ale je třeba začít hezky pěkně od začátku ... usmev

 
Takoví naši jezevčí Hanzelka a Zikmund ... tedy přesněji řečeno Bohoušek a Cikísek usmev

 
Všichni jsme teď prožívali docela dlouhé období, kdy jsme museli být zalezlí doma ve svých boudičkách a jeden skoro ani nemohl vystrčit ven čenich ... a když už náhodou jo, musel ho mít zakrytý nějakým tím náhubkem. Což o to, nám pejskům se tohle stávalo někdy už i dřív, ale teď najednou běhali s těmi náhubky, považte, i naši dvounožci !!! mrzute A to se za ty svoje můžu bez zaváhání zaručit, že teda jako fáááákt nekouškou ... packu na to mrk Nicméně za to mohl nějaký "korunavirus", či jak tomu říkají, a museli jsme proto trávit čas jen pěkně pospolu v úzkém kruhu rodinném usmev Ne, že bych si snad stěžoval .... mám moc rád, když jsou páneččci pěkně s náma špagetkama doma a můžeme si tak kdykoliv vzpomenout a vyžadovat mazlící chvilku ... To je naprosto bájo ! smich Ale přece jen už nás po tak dlouhé době začínali svrbět tlapky a pánečci začali každou chvíli pokukovat do kouta po toulavých botách a potajmu je zlehounka oprašovat mrk
Vytušil jsem příležitost a kul jsem želízko dokud bylo žhavé mrk Meldoval jsem, že Bohumil měl nedávno ty kulatiny a že by si k nim zasloužil ještě nějakej ten dárek a proč ne třeba nějakej ten vejlet, no ne ... ? usmev Ani mi to nedalo moc práce, přiznávám ... pánečci byli tomuto mému nápadu podezřele nakloněni, až je podezřívám, že potajmu kuli stejné pikle smich A tak jsme začali rozvíjet myšlenku, kdy a kam bychom se tedy mohli tentokráte vypravit ... Ještě to mělo nějaká ta úskalí, neb se ukázalo, že naši dvounožci si musí dát do pořádku nějaké očkování. Měli v tom asi nepořádek, nebo co ... prý proti nějakýmu koronavíru, nebo jakýmu jinýmu víru mrzute My s Bohouškem máme očkování dycinky v naprostým pořádku, tudíž pokud šlo o nás, byli jsme duševně i fyzicky připraveni vyrazit ! usmev
První naše cestovní myšlenky vedly do naší milované Itálie, kam tuze moc rádi jezdíme, ale ukázalo se bohužel, že z nějakého důvodu tam o nás zatím ještě ouplně moc nestojí. Musel tedy přijít na řadu jiný plán ... mrk I tu panda přišla s myšlenkou, že bychom mohli vyrazit do sousedního Rakouska. Je tam krásně a máme tam ke všemu navíc hned dvě Stoupovské odchovanky, konkrétně Nixii a Quinnii ze Stoupovy chaloupky, které bychom při té příležitosti mohli zkontrolovat ... mrk

Nixie ze Stoupovy chaloupky
po příjezdu do nového domova heart broken
A Quinnie ze Stoupovy chaloupky
chvíli před odjezdem za novou rodinkou heart broken


Zpočátku jsme s mým spolucestovatelem Bohumilem byli k této "destinaci" kapku nedůvěřiví ... dalo by se říct, že až malinko zklamaní, ale pak v jednu chvíli zaznělo pro mne tak trochu už  povědomé výrazivo, jako kupříkladu "Wiener Schnitzel" nebo "topfenstrudel" (smich Cikískova poznámka na okraj ... tradiční "apfelstrudel" já totiž tuze moc nerad mrzute). No prostě po zaznění těchto voňavých slůvek jsme se teprve začali opravdově těšit, neb gastronomická složká má při našich objevitelských cestách stěžejní význam ! usmev A tak bylo vše dohodnuto, i termín v kalendáři zaškrtnut a mohlo se pomaloučku, polehoučku začít balit mrk Po zimní a následné nucené covidové pauze bylo třeba řádně překontrolovat, oprášit a napakovat náš domek na čtyřech kolech ... naše "expediční vozidlo smich

usmev Baterie dobité, nádrž na vodu napuštěna,
palubní záchodek vypuštěn ...
... a garáž našeho obytného expedičního vozidla
už je téměř naplněna vším potřebným mrk


 Vozítko vypadalo po všech směrech v pořádku a jistě se už taky  nemůže dočkat, až vyrazí opět na cesty" za novým dobrodružstvím ! smich Ale před vytouženým termínem odjezdu se toho nakupilo nějak mnoho najednou, náš život byl v tom čase dosti hektický ... až to chvílemi vypadalo, že snad ani žádný výlet být nemá mrzute Ale klaplo to !!! smich Některé věci jsme sice dochystávali doslova na poslední chvilku, ale pak přišel vytoužený den "D" a hodina "H" a konečně jsme jednoho letního večera  vyrazili slavnostně na cestu !!! usmev Pánečci kapku nervózní, jestli v tom shonu a po tak dlouhé "kemperské" pauze něco důležitého nezapomněli, ale my dva zkušení cestovatelé B & C jsme byli naprosto v klidu, protože zastáváme názor, že co nemáme, to nepotřebujeme ... a navíc důvěřujeme těm dvěma dvounožcům, že nás ve štychu fááákt nenechají mrk
Jelo se dobře. Před hranicema jsme se ještě zastavili, jako již tradičně, na jedné malé benzínce u Mikulova, načepovali jsme do obytňáčku plnou nádrž a pánečci si zašli koupit každý velké kafčo a něco malého na zub mrk Obsluha čerpačky byla ráda, že naše autečko a nás vidí ... prý si docela nedávno s kolegyněma říkali, že HROŠÍK tudy letos ještě nejel. A ejhle, už je tu ! smich Paní u pokladny z toho měla upřímnou radost, zjevně jsme jí zpříjemnili před zavíračkou konec pracovní směny a upřímně řečeno i nás moc potěšilo, jak jsme "slavní" usmev

Tak ahóóój, Stoupovko !!! My už jedemééé ... ! smich Znáte to, aby mohlo bejt vítání, musí být nejprv loučení mrk A tady už tradiční poslední tankovací a kávová zastávka
před překročením hranic usmev


No a pak už jen kousek ... přejet hranice, kde se žádná kontrola nekonala ... a hurááá, jsme v cizině !!! smich
Jo, a kam že jsme se to konkrétně vlastně vydali ... ? mrk Inu každá cesta má mít svůj cíl a každý správný cestovatel potřebuje mapu ! smich Tudíž cílem naší cesty má být krásné rakouské městečko Zell am See, kde našla svůj domov Quinnie ze Stoupovy chaloupky, a později také nedaleký Salzburg, v jehož blízkosti přebývá Nixie ze Stoupovy chaloupky usmev A níže důkaz místo slibů ... ta nutná součást výbavy správného cestovatele, pořádná mapa ! mrk

   
 

Poněvadž bylo horko, vyjížděli jsme z naší chajdaloupky až po naší i člověčí večeři a jeli jsme ještě poměrně dlouho po setmění, dokud se vzduch neochladil nastupující nocí a nehrozilo nám tak tím pádem v našem autíčku přehřátí organismu. Když tedy přišla ta chvíle, zaparkovali jsme na jednom z našich oblíbených rakouských odpočívadel, vyvenčili jsme celičkou posádku, tj. sebe i pánečky a zalezli jsme do svých pelíšků ... uááá, dobrou ! usmev
I když dobrou ... my s Bohoušem jsme samozřejmě hned zavřeli očka, abychom jako správní cestovatelé nabrali síly na další den, ale panda s pánečkem ještě v posteli koukali na nějakou dedektivku, či co. Ale pak jsem zabručel, aby už jako ráčili jít taky do hajan, tak poslechli a konečně zhasli mrk
Ráno nás probudil krásný letní den, kdy sluneční paprsky nakukovaly do oken našeho pojízdného obydlí a šimraly nás na čenichu smich Tak vstávat, vyvenčit, nasnídat se, protáhnout a hurá na cestu ! Samozřejmě jsme při tom venčení a protahování  ještě řádně omrkli, kdeže jsme to vlastně nocovali ... večer na to už nebylo pořádně vidět a navíc už jsme byli moc unavení. A dobrý místečko to bylo, jen co je pravda usmev

Jó, třešně zrály, zrovna třešně zrály ... !!! smich

usmev I prima prolejzačky tu měli a lavičky
a přístřešky a venčící trávníček...
... a zajímavý informační cedule,
kterým jsme teda s Bohušem nerozuměli usmev


Cesta ubíhala, kilometry ubývaly a my jsme se kochali okolní krajinou a užívali si, že jsme konečně zase "on the road", už se nám po tom vážně stýskalo usmev Jen jsme si udělali nějakou tu pauzičku ... kratší čurací a jednu delší obědovou. Zastávku na baštu já tuze moc rád a Bohouš většinou taky mrk Tentokrát to bylo takové "rychlé obžerstvení", nebo jak tomu říkají ... panda vyběhla do přilehlého bufíku a donesla dvě voňavé kulaté housky a v každé plátek čehosi ještě voňavějšího. A já jsem si do slovníku cizích slov zařadil jedno nové oblíbené, a to zní "leberkäse zeml" ! smich To vám byla vám taková dobroučká, jemňoučká, heboučká a měkoučká sekaná a my jsme s kámem dostali samozřejmě  taky kousek ochutnat usmev
Mňam, skoro se to v tlamině rozplynulo, a to my starouši, kterým už sem tam nějaký ten zoubek chybí, umíme náležitě ocenit mrk A jelikož jsme byli asi hodní, nebo co, přišla pak na řadu i sladká tečka v podobě tvarohového závinu "topfenstrudel", no další mňamka veliká  Ale pak už zase pá pá, musíme jet dál ... máme před sebou ještě pěkný kus ... usmev

"Leberkäse zeml" a "topfenstrudel"
... byla to taková rychlá cestovatelská dobrota usmev
Ale teď už vážně musíme vyrazitt zase dál
... moc se těšíme na ty Alpy ! usmev


Jak jsme se tak blížili k Salzburgu, začala se krajina nejdříve na obzoru a později přímo kolem nás, vlnit a tvarovat do vytoužených zelených kopečků mrk Rakousko se nám líbí celé, ale ta horská a podhorská panoramata prostě milujeme ... kochali jsme se, byla to pastva pro oči usmev

Na kopečky jsme se vážně těšili ... usmev
Tyrkysové jezero Mondsee ... usmev


Asi šedesát kilometrů před cílem, přímo u Salzburgu nás navigace vyzve k opuštění dálnice, po chvíli u silnice stojí stavební buňka a u ní ozbrojený policista ... nebo to byl celník ? Ano, je to tak ! smich Po chvíli totiž míjíme ceduli s nápisem "Deutschland" a zjistíme tak, že jsme momentálně v Německu ! smich Kapku nás to zaskočilo a po nahlédnutí do mapy zjistíme, že se navigace zřejmě nemýlí a že teď prostě profrčíme takový malý cíp Němec, abychom se opět vrátili do Rakous usmev Inu, nevadí ... přírodu tu mají stejně pěknou, ta se na hranice neptá. Jen se  v těch místech dostáváme vůbec do první zácpy za celou cestu. Ale jedná se o práce na silnici, kdy je provoz řízen střídavě semafory, tak fičíme asi po půl hodině za překážkou dál. Silnice se klikatí mezi zalesněnými svahy, projíždíme městečka a vesnice s typickou alpsko - bavorskou architekturou, míjíme krásné jezero, když tu navigace požaduje naše odbočení vpravo, nicméně mi zjistíme, že silnička, vedoucí naším směrem, je uzavřená mrk Jsou na ní červenobílé zátarasy se žlutými světly a široko daleko žádné značení objížďky ... mrzute Zkusíme tedy jet dál, ale Eliška, jak důvěrně přezdíváme ženskému navigačnímu hlasu, stále trvá na otočení vozidla a následně na návratu k odbočce, na níž se bohužel odbočit nedá. Zaparkujeme tedy v nejbližší vsi a zkoušíme sami nějak vymyslet jinou alternativu cesty do Zell am See ... Je nám jasné, že "posledních dobrodružných dvacet kilometrů", jak s oblibou říkáme konci našich cest, kdy se často něco nečekaného semele, prostě že těch dobrodružných kilometrů bude dnes o něco více ... Už jsme pochopili, že nám nezbývá než se vrátit do Salzburgu na dálnici a vydat se směrem na Bischofshofen. Znamená to sice zajížďku asi šedesát kilometrů, ale měli bychom skutečně dorazit konečně do Zell am See . Tak nelelkovat a jedééém ! smich

Projíždíme německým městečkem Bad Reichenhall usmev

Minuli jsme překrásné jezero Thumsee usmev A v bavorské vísce jménem Ristfeucht se obracíme mrzute

Známe skokanské můstky v Bischofshofenu usmev


Díky téhle zajížďce je nám jasný, že nestihnem dojet do našeho cílového kempu do 17 hodin a hrozí nám tak, že nám rezervované místo propadne. Posíláme tedy email s vysvětlením našeho cca hodinového zpoždění ... a naštěstí po chvíli dostáváme odpověď, že děkují za zprávu, že jsme i nadále očekáváni a že přejou šťastnou cestu ! usmev Tak dobrý, Bohouši ... budeme mít u jezera kde zaparkovat ! mrk Nicméně dnešní smůla ještě nemá konce a slunečné letní počasí, které nás doprovází od prvních kilometrů, se najednou začne kazit, odkudsi se přivalí šedivá mračna a začne pršet ... mrzute A když konečně vjíždíme do cílového Zell am See, prší tak vydatně, že pár set metrů před vjezdem do našeho kempu raději na chvíli zastavíme a modlíme se za to, aby ten déšť brzy ustal smutek

mrzute Řečeno slovy klasika ... ... "chčije a chčije" mrzute


A povedlo se ! smich Asi jsme se modlili opravdu usilovně a po chvíli postupně pršet přestalo. Konečně jsme mohli popojet ten kratičký kousek do cíle a zabivakovat na rezervovaném místečku v kempíku usmev Však už bylo na čase .. byli jsme za ten den ucestovaní, blížil se čas večeře, takže v bříškách nám začínalo povážlivě kručet a taky už jsme se potřebovali vyvenčit a jak se tak říká  "vypustit nadržky" mrk Tudíž jsme se věnovali pro dnešek už jen těm praktickým věcem. Jenom náš nezdolný páneček to nevydržel a vypravil se podvečerem prozkoumat okolí našeho "tábora". My tu na něj pěkně počkáme v autečku ... mezi námi, já totiž ty "mokré" procházky po dešti tuze nerad ! usmev Beztak nám to pak ukázal na obrázcích ve foťáku ... a vy se můžete mrknout s námi mrk

   
   
   

Panda s pánečkem ještě dostali na samotný závěr dne důležitý úkol, a to omrknout místní restauraci zevnitř a tzv. "připravit půdu" pro naši pozdější návštěvu této místní občerstvovny, spojenou samozřejmě s ochutnávkou místních pokrmů mrk Už se moc těšíme smich A abychom "nekupovali zajíce v pytli", donesli nám malý vzoreček na ochutnání už ten večer ... za odměnu, že jsme tak dobře hlídali naši základnu ! usmev

mrk Zvenčí to vypadá móóóc dobře ...

... a ani zevnitř to není vůbec k zahození mrk
Akvárko s čerstvými pstruhy ... že by došlo na rybku ? 


Vyspali jsme se do růžova a za okny karavanu se vyloupl krásný sluníčkový den, tudíž jsme se posilněni vydatnou snídaní vydali na expediční průzkum tentokráte v celé sestavě mrk Kolem jezera se vinula pohodlná cestička, ťapalo se hezky po rovince, v pravidelných rozestupech se nacházely pohodlné lavičky , takže pohoda ... taková lázeňská procházka to byla smich Jen bylo třeba dávat velký pozor na cyklisty, neb paralelně s naší cestičkou vedla frekventovaná cyklostezka, občas se obě komunikace na dřevěněných mostcích sbíhaly v jednu a někteří bikeři šlapou do pedálů opravdu zostra a dosti bezohledně ... uff mrzute Ale k žádné kolizi nakonec naštěstí nedošlo. Dopoledne uteklo jako voda, tlapičky jsme měli docela ucaprtané a tak jsme si po výtečném obědě dopřáli všichni ten luxus v podobě malého šlofíka usmev Bylo to tak moc fajn, že zíváme, jen si na to vzpomeneme smich Inu, než se zase probereme, prohlédněte si pár obrázků z našich předobědových toulek ... usmev

Hlavní správní budova našeho kempíku usmev Ty lavičky byly fááákt pohodlné .. no nevyužijte to smich

Moc pěkný domek po Alpou ... tady by se to bydlelo mrk Kachny ,,, kachny ... všade byly kachny smich

 Tam vzadu za vodou ne v rákosí, ale v jednom bytečku
bydlí naše malá Quinnie ze Stoupovy chaloupky usmev
Co dodat .... je tu prostě moc krásně
a tohle je navíc těžká romantika, no ne ? mrk

 
V podvečer se pánečci chystali na návštěvu té naší malé treperendy Quinnie ze stoupovy chaloupky heart broken, která se odstěhovala zrovinka sem do Zell am See, jak jsme už avizovali usmev Bylo to pěšky docela daleko a my jsme s Bohoušem přece jen už pánové kapku v letech ... no nebudu vám věšet bulíky na nos, moc se nám nechtělo a tak jsme delegovali k této společenské povinnosti oba naše dvounožce a po nezbytném napojení a vyvenčení jsme my jezevčí kluci šikovní zodpovědně převzali ostrahu našeho mobilního obydlí ... a pokračovali v odpolední chrupce mrk
Pánečci nás po návratu "domů" něžně vzbudili .. teda aspoň to tvrdějí, i když já jsem samozřejmě na stráži ni jednoho oka nezamhouřil mrk ... a vyprávěli nám, že je Quinnie celá svoje mamina Isabellka, že je stejně blonďatá a stejně i ukecaná a že se má moc dobře. Doma má všechny omotané kolem tlapky a pěkně udělají vše, co jí na očích vidí. Až je v tomto konání panda kapku musela brzdit smich Po nesmělém rozpačitém úvodu setkání se malá "královna" osmělila a bylo vidět, že svoje chovatele poznala, byť vyjádřila obavu z toho, že by jí snad chtěli z jejího nového domova odvézt zpět. Tak jí oba ujišťovali, že když bude hodná holka, že není důvodu, aby se svou dvounohou smečkou nemohla zůstat mrk Dvě její malé paničky "svatosvatě" slíbily namalovat nějaké pěkné obrázky a spolu s jejich velitelkou, mamkou a paničkou v jedné osobě upekli na zítřek odp
oledne společné setkání u jezera, spojené s konzumací dobré kávičky a zmrzliny, tak se moc těšíme ... na tu zmrzku a kafíčko samozřejmě nejvíc !!! smich

 
     
 
     
Vyspali jsme se skvěle a dosyta, počasí nám opět přálo a před námi se otevíral další báječný dovolenkový den usmev
Tentokrát vás s tím vším, co se od rána až do večera událo, seznámíme formou sbírky okomentovaných obrázků... mrk

Po snídani jsme vyrazili na oblíbenou procházku
kolem jezera ... pandu jsme vzali samozřejmě sebou mrk

Je tu krásně ... my kluci v letech si můžeme
šlapat pěkně po rovince a od jezera příjemně pofukuje usmev
Je zřejmé, že v létě tu holdují vodním sportům
... jak taky jinak u jezera, no že jo ? mrk
A když už náhodou pobolívají tlapky, není nic jednoduššího, než zabrat pro sebe krásnou pohodlnou lavičku ... usmev

Po prochajdě jsme si odpočinuli a vyrazili jsme
... no hádejte kam !!! mrk
... samozřejmě na oběd a konečně přišla chvíle pro vytoužený "Wiener Schnitzel", mňam !!! smich

 A pověstná "sladká" tečka na závěr dobrého oběda ...
tentokráte ledová kávička se šlehačkou ... smich
I Bohoušek má chuť a doufá, že dostane aspoň
trošičku ochutnat ... samo, že dostal mrk

Zajímavý sochařský výtvor se nacházel před kempovou restaurací u cyklostezky ... asi to byl i originální poutač
vyzývající k zastávce smich
Slíbená zmrzlina s malými velitelkami odchovanky Quinnie ...
prý byla móóóc dobrá, ale nakonec jí bylo kapku mnoho, jak už to tak s dětmi bývá mrk

Nejmenší a největší paničky malé "královničky" si chladily nožky v jezeře ... ale kdepak je sama Quinnie ??? mrk

Na druhém konci růžového vodítka samozřejmě
... zamilovala se do černobílého pejska a velmi smich
Beatka se chtěla vyfotit na lavce s naším pánečkem ... usmev

Tak my, jezevčí kluci "B & C" jsme se hned cvakli s pandou usmev
 Na závěr moc milého setkání jsme dostali krásné obrázky .. duhová srdíčka od Sofinky heart broken A Překrásného jezevčíka od Beatky ... děkujeme moc, holky, udělaly jste nám velkou radost heart broken

usmev Byl to dlouhý, ale móóóc prima den, kamarádi ... ... ale už nám zívají tlamky a klíží se nám očka, tak dobrou mrk


A máme před sebou vlastně poslední den v pohodlí "Seecampu" na břehu jezera "Zeller See", tudíž jsme se rozhodli, že po snídani a po dopolední zdravotní prochajdě si vyjedeme autíčkem do kapku vzdálenějšího okolí ... prostě taková malá jednodenní výprava v rámci naší "Alpské expedice" mrk Trochu se tak aspoň pomaloučku polehoučku adaptujeme zpět na ten náš "pojízdně cestovní kočovný režim" smich Panda si ještě na chvilku odskočila k jezeru vyráchat nožky, poněvadž jí ta studená voda dělá prý tuze dobře na kotníky a pak již jsme mohli vyrazit usmev Neměli jsme žádný pevně daný itinerář, jen první zastávka byla naplánovaná v samotném městečku Zell am See, ale pak už jsme jeli tam, kam nás kola nesla mrk Pánečci četli prý na těch velkých cedulích, co se vyskytují kolem silnice, samá známá jména, jako kupříkladu Kaprun, Grossglockner, Kitzbühel a podobně ... do proslulého kraje jsme se to podívali, viďte ? usmev Všude kolem nás byla nádherná příroda, každou chvíli se před námi nebo vedle nás otevřelo překrásné horské panorama, na zelených stráních byly rozesety typické alpské chaloupky a sem tam jsme projížděli pohádkovými rakouskými městečky a vesničkami ... prostě bylo neustále na co se koukat usmev A že jsme teda všichni koukali, to jo ! smich Kolem času oběda jsme zastavili u jedné menší místní samošky, pánečeci "ulovili" nějaké ty dobroty k snědku a ty jsme pak, silou společnou, opodál slupli. Prostě jsme se měli naprosto báječně a užívali jsme vejlet plnými doušky usmev A abyste se mohli pokochat spolu s námi taky vy všichni, připojili jsme níže opět pár ilustračních obrázků ... mrk

usmev Ranní osvěžení v chladivých vodách jezera ...

... bylo to moc příjemné, ale zůstali jsme jen u nožek smich
Podél jezera vede do Zell am See železnice
... musí to být moc pěkný pohled z okénka vlaku usmev
Trochu jsme se u téhle vilky zasnili ... sem by
i ta naše špagetková smečka pasovala, no ne ? mrk

Vyvedená informační tabule k místnímu jezeru
... víme už dokonce i jaké ryby se tu dají chytit mrk
A tady máme podrobný plánek kempu
... "stellplätz" číslo 123 byl naší dočasnou adresou usmev

usmev A jedeme na výlet za poznáním širšího okolí ... ... mají to tu vážně malebné, až trochu pohádkové usmev

Jedno z typických alpských zákoutí ... je to balzám se koukat, ale šplhat nahoru každý den, to bychom nedali usmev

Elegantní kabinová lanovka ... pánečci nás bohužel nevyvezli, tak s Bohoušem ani nevíme, kam vedla mrk
Pohled na vrcholek Grossglockner ... to se neokouká,
ale nepolezeme tam, že ne ?!?! smich
Další pěkné alpské městečko s barevnými domy
... tušíme, že to byl Kaprun usmev

Máme pocit, že snad každá ulice tu má své kouzlo ... usmev

Letecký snímen krásného "Zellského jezera" jsme si vypůjčili ... mrk

To jsou panoramata ... jen se podivejte !!! smich

 A už jsme zase zpátky na naší dočasné základně ... mrk Vyhládlo nám a zasloužíme si skvělou večeři´, mňam !!! smich

 Panda si za krásný vejlet a bezpečné řízení zasloužila
veselou sklenku osvěžujícího "Aperol Spritz" usmev

A ještě jednou netradiční cyklistický "poutač"
... tentokrát pro změnu v nočním světle usmev
usmev Náš poslední večer  v kempu ...  ... a letní romantika na břehu jezera usmev


A je to tu, čeká nás odjezd z kempu ... zase se vydáme na cestu usmev Nicméně na to je potřeba samozřejmě mnoho sil a je tedy třeba je řádně načerpat, no že jo ? mrk Tak jsme holt s Bohumilem schválně nenařídili budík a pěkně jsme si s pánečkama přispali, cha cha ! smich Ti dva pak trochu plašili, aby se prý všechno stihlo vyřídit, abychom do té jedenácté, kdy máme povinnost vyklidit prostor, stihli pořádně nasnídat, všechno zabalit, nic nezapomenout, nás pořádně vyvenčit, zaplatit za pobyt a tak dále a tak dále ... usmev No stihlo se to, nebojte ... ostatně jako vždy smich A o půl jedenácté zvedáme kotvy a následně i závoru, máváme našemu dočasnému stanovišti a fičíme ... bylo tu krásně, ale ještě máme na tuhle naši cestu v plánu další "povinnosti" ! Nastavili jsme navigaci směr Salzburg a náš pojízdný domeček už polyká první dnešní kilometry. Silnička se klikatí mezi strmými stráněmi, občas se údolí rozšíří, abychom po chvíli zase vjeli do lesnatého úseku ... no stále je nač se koukat usmev Panda se rozhlíží po nějaké benzínce, abychom nakrmili našeho Hrošíka, neb máme před sebou vážně slušný kus cesty. V malém městečku brzy nacházíme malou Shellku a jelikož se pomalu blíží čas oběda, je rozhodnuto, že se zde napojí nejen naše autečko, ale také celičká jeho osádka mrk Páneček nás jde vyvenčit, panda natankuje plnou a jde omrknou, co a jak by zde mohlo býti případně k snědku. A byla úspěšná ... přináší tu skvělou dobrotu, co se jí v tomto kraji říká místním domorodým jazykem "leberkäse zeml", mňam !!! smich Poobědváme pěkně po cestovatelsku a usadíme se na lavičce u stolku ve stínu stromu hned vedle benzínky. Lavička to není moc praktická, protože já, Ciko, jak se tak moc těším na tu jemňoučkou měkoučkou sekanou, dvakrát zahučím z té zákeřné lavečky dolů ... no potupa ! mrzute Baštíme, když tu nás vyruší rachot vrtulníku. Nejprve si myslíme, že snad nějak záchranářská akce, když tu přímo nad námi proletí inkriminovaná helikoptéra a pod ní se na jednoduché sedačce zavěšené na dlouhém laně houpají a vznášejí dva dvounožci ! No toto, valíme všichni bulvy ... že by nějaký nový adrenalínový sport ?!?! I kdepak, ujistila nás česká obsluha této čerpačky ... buduje se tu nové vedení vysokého napětí a tomuhle se tedy říká práce ve výškách ... už jen z toho pozorování ze země nás chytá kapku závrať ! smich Bylo to moc zajímavé nečekané zpestření, tak se to páník pro vás taky pokusil zachytit ... mrk

Oběd ve stínu lípy, nebo co to bylo za strom
... panda už mne raději drží, abych potřetí
nezbuchnul z té zákeřné lavečky mrk
Tak tady vydíte tu nečekanou vzdušnou atrakci
... byla to teda ukrutná vejška a čučeli jsme na to
jak joja a nejenom my, s námi mnoho dalších ! usmev

A zase ta moc pěkná příroda ... heart broken


Ale musíme jet dál usmev Náš dnešní cíl je přece Salzburg ... mrk Počasí nám přeje, provoz je tak akorát, jede se skvěle. Za okny se samozřejmě odvíjejí ta krásná panoramata, a to i kolem dálnice. No mrkněte níže, není to paráda ... ?!?! smich

   
   
Další odpočinkovo, občerstvovací venčící pauzička ... usmev


Panda tradičně řídí jako slavná Eliška Junková, takže bezpečně a pohodlně dorážíme do města Salzburgu. Vyhlédneme si pohodlné pěkné místo na noční parkování a vyrazíme na prochajdu usmev Je to tu prima, ale nás dva jezevčí cestovatele a s námi i naší pandu bolí brzy nožky a tak se obloukem pomalu vracíme k naší obytné základně s úmyslem dát si malou podvečerní chrupku ... protože to hlavně já, Ciko, tuze moc rád ! smich
Náš největší "tulák" páneček však nemá stání, a tak jakmile nás bezpečně uloží do Hrošíka, vyrazí ještě na obhlídku města a na lov pár obrázků mrk Ukázal je pak při večeři nejdříve nám a teď je pro změnu zase my ukážeme vám ... smich Ale pak už se nám zavírala očka a tak se šlo pomalu na kutě. Páneček se nám smál, že jsme přece po prochajdě pěkně pospolu chrupkali, ale my jsme mu společně s pandou vysvětlili, že to jsme si jen před spaním kapánek zdřímli mrk

   
   

Nedaleko Slazburgu v Elsbethenu bydlí druhá z našich odchovanek, konkrétně Nixie ze Stoupovy chaloupky heart broken Ti nejpozornější čtenáři našeho webu možná vědí, že ji do své náruče přijala moc milá řecká rodinka, žijící trvale v Rakousku ... avšak značnou část každého léta tráví na řeckém ostrově Mykonos, a to samozřejmě i s jezevčicí Bonií, jak Nixiii doma říkají mrk Všichni ji z celého srdce milují, obletují a udělají skoro vše, co té malé špagetce na očích vidí ... a ona jim tu péči a lásku vrací měrou vrchovatou usmev Máme radost, že se právě tito vzájemně našli ... hřeje nás to u srdíčka heart broken

     
 
     

Všechno jednou končí a tak nastal čas pomýšlet pomalu na návrat domů usmev Posbírali jsme svých pět švestek, nalodili se na palubu Hrošíka a jedeme ! Máme skvělou řidičku, jak už víte, takže cesta je naprosto v pohodě a bez jakýchkoliv problémů mrk V plánu máme jednu delší obědově odpočinkovou zastávku u našeho oblíbeného jezera Mondsee, kde si užíváme ještě té nádherné členité krajiny. Poprocházkujeme, pojíme a nakonec si dáme dobrou, ale překvapivě drahou zmrzku ... ale co už pochutnali jsme si ! smich Nacvakali jsme nějaké obrázky, odpočinuli si, panda na chvíli zavřela očka, aby byla odpočinutá na další cestu, ale pak už jsme museli pomalu zamávat kopečkům a vydat se vstříc domovině s naší chajdaloupkou mrk

Museli jsme s pandou zapózovat ve smyslu "byl jsem zde, Fantomas" ... páneček by nám jinak nedal pokoj smich Jezero má krásnou tyrkysovou barvu ... máme to tu rádi
a je to v tomto kraji už roky naše tradiční zastávka usmev

 Náš "malý - velký" automobil, aneb David mezi Goliáši ... mrk  Malebná vesnička v blízkosti jezera Mondsee ... usmev

Kaplička zasvěcená Sv. Kryštofovi
... patronovi poutníků heart broken
A kaplička z exteriéru ... v pozadí
nám obytný Hrošíček heart broken


Ještě jeden nocleh na cestě a zítra už budeme doma usmev Trochu se nám začalo kazit počasí a vypadalo to, že je nám v patách pěkná bouřka. Proto zastavujeme na nejbližším trochu vhodném odpočívadle, abychom se v klidu navečeřeli a za sucha vyvenčili, protože "tanci mezi kapkami deště" s Bohoušem teda faaakt neholdujeme mrzute Podařilo se, blejskalo se zatím jen v dálce na horizontu za námi a jelikož se nám tu moc na nocleh nelíbí a navíc ještě ani není pokročilá hodina a je stále docela teplo, rozhodujeme se popojet ještě dál a najít nám lepší sympatičtější místečko mrk
Štěstí nám přálo ... našli jsme odpočívadlo s typickým rakouským zázemím a navíc stále neprší ... bouřka zatím zůstává daleko za námi na horizontu usmev Navíc tu zaznamenáváme novinku v podobě zvláštního legračního "kiosku", který září do tmy jako pouťová střelnice a pro podtržení tohoto dojmu ještě bez přestání vyhrává ... naštěstí ne moc nahlas :D V noci to moc nešlo, ale ráno se vám tu atrakci pokusíme vyfotit mrk Ale teď už "vyčurat, pomodlit a spát" usmev Pánečci ještě skoukli jednu oblíbenou detektivku místo večerníčku a už taky zavřou očka ... usmev

Fotka vypadá docela romanticky, ale tady
to hezké nocležiště nebylo ... popojedeme dál mrk
A tady už snídaně ... základ dne, navíc
citronový jogurtek my tuze moc rádi ! smich

Jedno ranní selfie ... to prý musí být,
řikal náš páneček smich
 Tady už slíbená "pouťové střelnice"
... světelná hrající občerstvovna mrk

A takhle ta občerstvovací stanice vypadá s větším odstupem
... věřte, že v noci je to mnohem efektnější smich


Ráno už jsme vstávali s myšlenkou, že se těšíme na tu naši Stoupovskou bandu a že se nám stýská. Tak jsme po snídani ještě jen pořídili pár výše zveřejněných fotografií a už jsme fičeli jsme ! usmev Cesta pěkně ubíhala, žádné uzavírky a jiné komplikace nás naštěstí nepotkaly, tudíž jsme po pár hygienicko - protahovacích pauzičkách v odpoledních hodinách konečně přistáli před tou naší milovanou chajdaloupkou smich Domove líbezný ... ! heart broken
To vám bylo přivítání ... jistě si to umíte představit usmev Spousta mazlení, hemžení, poštěkávání ... no co vám mám povídat, nebralo to konce !!! smich A pak jsme seděli a vyprávěli a vyprávěli ... do ouplnýho odvyprávění usmev Bylo to krásné, ale bylo toho dost ! mrk Jsme šťastní, že jsme s Bohoušem zase doma. Ale pst ... nikomu to neříkejte, ale po pár dnech už nás zase svěděj tlapky a spřádáme pomaloučku polehoučku plány, kdy a kam se zase vypravíme ... usmev Tak nám držte tlapky a mějte se fajn !!!

Vaše slavná jezevčí cestovatelská dvojice, C & B ... rozumějte vedoucí výpravy Cikísek a jeho věrný "pátek", navigátor a spolehlivá hlásná trouba Bohoušek smich

Tak a jsme doma ...
...vaši slavní cestovateléC&B smich

Vítali nás nejen jezevčíci,
ale i plné hnízdo vlaštovek usmev

delitko


 
Tvorba stranek pro chovatele